Ludowice 62 ,
Ryńsk, 87-213.

Telefon: +48 883 992 001

Dlaczego my?

Akademia Jazdy Konnej powstała by nauczać sztuki jeździeckiej opartej na lekkości, zaufaniu i zrozumieniu. Naszym wyborem jest ujeżdżenie, będące podstawą do pracy z każdym koniem, niezależnie od tego do jakiej dyscypliny jest on przeznaczony.
W naszej codziennej pracy ujeżdżeniowej z końmi bazujemy na mistrzach francuskich m.in.: Fransois Baucher ( II - ga metoda), F. Robichon de La Guériniére, Général L'Hotte oraz dorobku współczesnych trenerów, opierających się w swej pracy przede wszystkim na rozluźnieniu, lekkości, harmonii z koniem: Philippe Karl, Jean - Claude Racinet, Nuno Oliviera i wielu innych. Treningi nasze prowadzone są pod katem jak najlepszego porozumienia z koniem, opartym na wzajemnym zaufaniu. Każdy koń jest inny i dlatego każdy z nich pracuje we własnym tempie - nie narzucamy naszym koniom sztywnych ram treningowych. Każdy z nich ma prawo rozwijać się i wdrażać w prace w/g tempa na jakie pozwalają jego warunki fizyczne, charakter, stopień wyszkolenia.

Pomimo tego, że z wyboru serca najbliższe jest nam ujeżdżenie, wszystkie nasze konie skaczą i są obeznane z pracą skokową. W tym przypadku opieramy się na metodach treningowych wg. Jean D' Orgeix i Michele Robert.

W każdej pracy z końmi potrzebna jest szczególna więź emocjonalna, na której można budować zaufanie, wzajemny szacunek koń - jeździec i zrozumienie "w oka mgnieniu"; by to osiągnąć sięgnęliśmy po metody treningu naturalnego wg. "Méthode La Cense" Andy Booth.

Z naszych wieloletnich doświadczeń wynika, że im większa była nasza wiedza jako trenerów (oparta na godzinach spędzonych w siodle jak i nad książkami - zgłębiając tajniki jeździectwa, a także anatomii, fizjologii, psychologii koni) tym mniejsze było nasze zainteresowanie różnorakimi patentami, używanymi nagminnie we współczesnym jeździectwie, a ułatwiającymi życie trenerom a nie koniom! U nas w stajni nie znajdą Państwo wytoków, czarnej wodzy, wypinaczy a nawet nachrapników i z całego serca popieramy akcję "stop rollkur". Dzięki przyjętym założeniom i ich konsekwentnemu wdrażaniu gwarantujemy rzetelną wiedzę z zakresu treningu pracy z koniem oraz metodyki pracy z jeźdźcem.

Comments are closed.