Ludowice 62 ,
Ryńsk, 87-213.

Telefon: +48 883 992 001

O nas

Kim jesteśmy

page2-img1
Dorota

Przygodę jeździecką zaczęła w CWJ Wola - Poznań, pod okiem
takich trenerów jak Marian Kowalczyk, Tadeusz Szymoniak i inni.
Ukończyła Technikum Hodowli Koni ze spec. Hodowla i Użytkowanie
Koni w Gródkach. Kurs instruktorski ukończyła w CWJ Wola - Poznań,
pod okiem p. Kęszyckiego. Absolwentka wydz. Bioinżynierii Zwierząt
Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego (1995- 97).
Lata 2001 - 2008 spędziła we Francji zdobywając doświadczenie
w dziedzinie hodowli koni, a także doskonaląc umiejętności
jeździeckie i trenerskie. Tam też zdobyła klasy sportowe,
uprawniające do startu w zawodach (Galop 7).

Jean

Związany z końmi od wczesnej młodości. Jeździectwa i miłości do koni miał szczeście poznawać od Jean - Yves Bonnet. Następnie przyszedł bardzo owocny okres treningów pod okiem Nicolas Plaisance. To w tym okresie, na klaczy pełnej krwi angielskiej PHAIUSKA, wraz z Anneyte Patais (MATELOT DE RHUIS), Luis Juranville (MAGE DE KREISKEUR) Wygrali regionalny championat w ujeżdżeniu i jako reprezentanci Bretanii, stanęli do walki w klubowym championacie Francji, zajmując 2 - gie miejsce (final Vierzon'88).
Równocześnie z treningami, Jean rozszerzał swoja wiedzę teoretyczną o jeździectwie i mechanice ruchu koni.
Jego mentorem został Philippe Karl, którego miał możliwość poznać osobiście na konsylium ujeżdzeniowym i zaprezentować mu, zaledwie 4 - letniego wówczas Darius le Grand, który jako koń, najmłodszy ze stawki, zyskał bardzo pozytywne opinie w ocenie prowadzącego. W roku 2003, zaledwie 4 startami para Jean - Darius le Grand zdobywa kwalifikacje do championatu 4- latków w ujeżdżeniu. W roku 2007 Jean na tymże zdaje egzamin Galop 8 i 9 w ujeżdżeniu.
Cala praca szkoleniowa Jean'a podparta była rzetelną wiedzą Klasycznej Szkoły Francuskiej, swoich jeźdźców, uczniów, przyjaciół zaskakiwał ogromem wiedzy teoretycznej, cytatami z La Guériniere 'a, Gen. L' Hotte, Baucher. Dobro i komfort zarówno fizyczny jak i psychiczny konia był zawsze jego priorytetem w pracy z końmi. Konie przez niego trenowane charakteryzowały się lekkością, samo niesieniem, zegarmistrzowską wręcz precyzją w odpowiedzi na pomoce i bezgranicznym zaufaniem do jeźdźca.

Stop Rollkur!

stop
Cras diam augue, tempus vel posuere in, consequat eleifend leo, Suspendisse eu tellus ac metus molestie vestibulum.

Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur faucibus orci non diam interdum nec lacinia odio pretium. Ut auctor tortor in neque faucibus placerat. Fusce consequat varius interdum. Pellentesque bibendum et. Morbi arcu erat, placerat eu convallis nec, fermentum id
sollicitudin feugiat ligula, sed.